• slider_850_280_01
  • slider_850_280_02
  • slider_850_280_03
  • slider_850_280_04

| O firmie JMJ

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe JMJ powstało 17 października 1994r w Kaliszu.
W początkowym okresie działalność polegała głównie na sprzedaży gotowych katalizatorów importowanych.

Biorąc pod uwagę prognozy rynku zbytu i nowelizację przepisów dotyczącą emisji spalin podjęliśmy decyzję o budowie zakładu produkcji katalizatorów. W ciągu 17 miesięcy powstał w pełni nowoczesny zakład w którym produkcja polega na zabudowie importowanych ceramicznych wkładów katalitycznych. Wiązało się to z zakupem maszyn i urządzeń, oraz profesjonalnego oprzyrządowania do wytwarzania korpusów i montażu kompletnych katalizatorów.

W wyniku zwiększającego się asortymentu produkowanych katalizatorów wzrosło zapotrzebowanie na różne rozmiary monolitów katalitycznych, co skutkowało bardzo dużym zaangażowaniem środków finansowych w stany magazynowe monolitów. Aby zapobiec tym problemom oraz obniżyć ceny, firma nasza rozpoczęła produkcję monolitów metalowych oraz badania nanoszenia wash-coat ( Al 2O3 ) i warstwy aktywnej ( metali szlachetnych Pt, Pd, Rh ) na monolity ceramiczne i metalowe.

Potwierdzone to zostało pozytywnymi wynikami badań w zakresie skuteczności oczyszczania spalin i trwałości. Zakład wyposażony jest w urządzenia technologiczne, pozwalające na precyzyjne utrzymanie parametrów technologicznych. Nadzór nad procesem technologicznym prowadzi laboratorium, wyposażone w nowoczesne urządzenia pomiarowe.

Zakład nasz posiada dużą zdolność produkcyjną. W zakresie dostaw komponentów do produkcji współpracujemy z renomowanymi firmami, tj. CORNING, NGK, JOHNSON MATTHEY, FLUKA, SIGMA-ALDRICH, SUPELCO, MENNICA PAŃSTWOWA, CARBORUNDUM, 3M, SANDVIK, THYSSEN-KRUPP, UGINE.

W roku 2003 wdrożyliśmy system jakości ISO 9001:2000. W roku 2004 dokonaliśmy dużej inwestycji w nowoczesny park maszynowy do produkcji złącz elastycznych. Początkiem 2005 uzyskaliśmy europejską homologację na katalizatory 103R.